Blog CleverpathWiedzę dostarcza:

Instrukcja RSS

Co to jest i jak korzystać z RSSa.

Stworzyliśmy tę stronę dla tych wszystkich, którzy nie wiedzą co to jest RSS lub nie wiedzą jak z niego korzystać. Na początku opisujemy bardzo krótko czym jest RSS, a potem podajemy kilka linków z dokładniejszymi opisami i instrukcjami (w tym jedna video :) ).

RSS (czyli Really Simple Syndication) to format sieciowy służący do publikacji często zmieniających się treści. Czytając wiadomości online, blogi lub inne źródła informacji często wchodzimy na strony docelowe i tam znajdujemy interesujące nas treści. Jest to bardzo czasochłonny proces, informacje docierają do nas z opóźnieniem i nie rzadko zapominamy odwiedzić któryś z serwisów.

Wszystkie te problemy rozwiązuje właśnie RSS. Zczytuje on zasubskrybowane przez nas kanały i wyświetla wszystkie informacje w jednym miejscu: najczęściej w zakładkach w przeglądarce, dzięki wtyczce do przeglądarki lub poprzez specjalny program. Zyskujemy ogromną oszczędność czasu – wszytko jest w jednym miejscu i jeszcze samo się aktualizuje.

Również nasz blog posiada kanał RSS. Należy kliknąć ikonkę w prawej, górnej części strony:  Zapraszamy do subskrybcji :)

Poniżej tak jak obiecałem kilka źródeł dotyczących RSSa i narzędzi dzięki którym możemy go śledzić.

Video poradnik – czym jest RSS i jak korzystać z Google Reader’a:

Ogólne informacje o RSS w Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/RSS

Tu jeszcze raz o zaletach RSSa i o czytniku Google Reader: http://wydajnykomputer.pl/czytniki-rss-i-kanaly-rss-co-to-jest

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!